Jak zorganizować wieczór panieński? Praktyczne porady

3

Organizacja idealnego wieczoru panieńskiego nie jest łatwa. Zaszczyt ten zwykle przypada świadkowej, która musi zaplanować imprezę krok po kroku, aby uniknąć nudy i chaosu. Zastanawiasz się, jak zorganizować niezapomniany wieczór panieński? Oto praktyczne porady.

Określ budżet

Podczas planowania wieczoru panieńskiego musisz pamiętać, że wszystkie koszty ponoszą uczestniczki imprezy, oczywiście poza przyszłą Panną Młodą. Czasami także ona zobowiązuje się do pokrycia części wydatków lub nawet całości, ale nie powinno się jej do tego zmuszać. Ile przeznaczyć na organizację wieczoru panieńskiego? To w dużej mierze zależy od liczby atrakcji i miejsca imprezy. Dużym ułatwieniem jest spisanie listy zakupów oraz innych wydatków.

Zaproś uczestniczki

Kto powinien pojawić się na wieczorze panieńskim? Oprócz samej świadkowej, na imprezę zaprasza się najbliższe koleżanki Panny Młodej, w tym kuzynki, siostry czy znajome z pracy. Jeśli wahasz się, czy lista uczestniczek jest kompletna, postaraj się dyskretnie wypytać gwiazdę wieczoru, kogo darzy sympatią i z kim chciałaby spędzić ten wyjątkowy wieczór.

Wybierz miejsce i zarezerwuj je

To, gdzie spędzicie wieczór panieński, uzależnione jest m.in. od budżetu, jakim dysponujecie. Tego typu imprezy przeważnie organizowane są w klubach, restauracjach, centrach rozrywki, gabinecie SPA lub wynajętym apartamencie. Warto też wziąć pod uwagę preferencje Panny Młodej. Jeśli do tej pory większość ważnych imprez organizowała w domu, prawdopodobnie nie będzie czuła się w pełni komfortowo w zatłoczonym klubie z głośną muzyką. Po wyborze właściwego miejsca nie zapomnij o dokonaniu rezerwacji. Często wiąże się to z wpłatą zaliczki.

Ustal menu

Dobra impreza nie może obyć się bez przekąsek i napojów. Ustalenie menu to ważny punkt organizacji wieczoru panieńskiego, zwłaszcza jeśli ma się odbyć w domu lub wynajętym pokoju hotelowym. Poza ulubionym alkoholem Panny Młodej i reszty uczestniczek, na stole powinny znaleźć się lekkie przekąski na zimno i ciepło, przykładowo: sałatki, koreczki, mini kanapki, szaszłyki z owoców, pizza czy ciasteczka.

Nie zapomnij o prezentach

Podczas wieczoru panieńskiego Panna Młoda otrzymuje od pozostałych uczestniczek imprezy prezenty, nierzadko zabawne gadżety. Podarunki mogą też być praktyczne lub eleganckie. Zwykle Panny Młode dostają stylową bieliznę, spersonalizowaną koszulkę, pas do pończoch lub biżuterię. Coraz częściej świadkowa i reszta uczestniczek wieczoru panieńskiego kupują bon do ulubionego sklepu Panny Młodej, aby ta mogła sama wybrać dla siebie prezent, co także jest dobrym rozwiązaniem.

3 thoughts on “Jak zorganizować wieczór panieński? Praktyczne porady

  1. Na wieczór panieński ważny jest również alkohol, tu warto wcześniej zorientować się jaki alkohol preferuje Panna Młoda, a jaki jej goście. Wiele kobiet sięga po słodkie drinki oraz wino. Jednak każdego z tych trunków jest wiele rodzajów, więc widza jest konieczna by odpowiednio dobrać alkohol.

  2. Możliwości organizacji takiego wieczoru jest bardzo dużo. Na decopak.pl/fingerfood-cat-241 można nawet zamówić różne pojemniki na przekąski ale również można skorzystać ze sztućców ekologicznych. Takie produkty na pewno ułatwią nam organizacje takiego wieczoru, jeśli organizujemy do np. w domu.

  3. Bardzo ciekawy artykuł. Na pewno informacje w nim zawarte będą przydatne. A możecie podpowiedzieć jakie dekoracje dla Panny Młodej, warto zakupić? Np. czy może ona nosić coś takiego jak mucha do garnituru, czy może jednak koronę i szarfę? No i jakie atrakcje waszym zdaniem najlepiej zorganizować? Możecie coś podpowiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *