Psycholog małżeński online

strata

Problemy w związku? Brak czasu, codzienne obowiązki, stres, problemy finansowe. To wszystko może przyczynić się do narastania konfliktu pomiędzy małżonkami. Bardzo często zdarza się, że jedna ze stron nie wykazuje chęci skorzystania z porady psychologa. Właśnie do takich osób skierowane są porady psychologiczne online.


Jak wygląda konsultacja z psychologiem małżeńskim online?


Wizyta przebiega podobnie jak zwykła wizyta u psychologa. Pozbawiona jest ona jednak realnego kontaktu z lekarzem. Kontakt ten zastępuje rozmowa video lub chat. Pierwszym krokiem jest umówienie się na wizytę w odpowiednim terminie. Kolejnym stawienie się na nią z partnerem. Ważne, aby godzina wizyty była dopasowana do obu osób. Zwykle wybierane są godziny popołudniowe. Należy zagospodarować co najmniej godzinę, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze spotkanie.


Psycholog małżeński online podobnie jak ten przyjmujący stacjonarnie początkowo poprosi o przedstawienie problemu z punktu widzenia obu stron. Być może potrzebne będzie kilka spotkań, w celu rozwiązania problemu w danym małżeństwie. W przypadku długotrwałych konfliktów i niezgodności należy podjąć regularnego leczenia.


Dlaczego online?


Wbrew pozorom ta forma leczenia nie jest wadą. Wizyta u psychologa w rzeczywistości wymaga otwarcia się przed kimś obcym. Spojrzenia mu prosto w oczy, co jest nie lada trudne dla indywidualnych pacjentów a tym bardziej par. Przebywanie w domowym zaciszu, pomaga rozluźnić się i opanować emocje, które bardzo często utrudniają zrozumienie problemu.


Konsultacje w formie czatu, które również umożliwia psycholog małżeński online, skierowane są do osób szczególnie zamkniętych w sobie oraz nieśmiałych. Czasami mówienie o własnych problemach przychodzi z trudnością, a pisanie nie powoduje takich oporów. Zdarza się jednak, że ta forma ogranicza ilość przepływających pomiędzy stronami informacji.


Należy pamiętać, że psycholog małżeński online jest tym samym lekarzem, do którego można udać się na zwykłą wizytę. Zapewnia on prywatność konwersacji oraz poufność przekazywanych informacji. Ponadto wizyty online są o wiele bardziej anonimowe, co z pewnością wpływa na ich rosnącą popularność.

Wpis powstał na podstawie informacji dostępnych na https://www.mywayclinic.online/pl

Koniecznie doczytaj: https://www.surethik.com.pl/pierwsze-objawy-nadcisnienia-tetniczego/